top of page

Dive Sites

Batık Dalışı, wreck dive, uzmanlık eğitimleri!

Keşfedilmeyi bekleyen 1915 Savaş Batıkları

H.M.S. Louis. (wrecked Suvla 31/10/15) 

Suvla koyunda bulunan batık her seviyedeki dalıcı için çok keyiflidir. 14m derinlikteki geminin buhar kazanları ve boruları günümüze kadar dayanmış bir çok canlıya ev sahipliği yapmaktadır.

Lundy Wreck(wrecked Suvla 1915) ​
İngilizlerin ve Anzakların kaçarken bıraktıkları gemilerden biri olan Lundy, bugün hep aranılan bir dalış noktasıdır. 12 kişilik mürettebatı olduğu sanılan gemi, 85 yıldır bizim konuğumuz olarak sualtındaki tarihimize ev sahipliği yapmaktadır.

A 32 
Anzak koyunda19m derinlikteki batık kapaklı bir Avustralya çıkartma gemisidir. Genel yapısı bozulmadan günümüze kadar gelmiştir.

HMS Majestic 

Kraliyet Donanmasına bağlı Majestic sınıfı bir zırhlı idi. 31 Ocak 1895 tarihinde denize indirilen Majestic, 16.060 ton ağırlığında, Uzunluğu 128, genişliği 23, yüksekliği de 8.2 metre idi. Göreve başladığı 1895 yılında, dönemin en büyük ön-dretnot niteliğindeydi. 1904 yılına kadar Kanal Filosunda görev yaptı, ardından Atlantik Filosuna atandı. I. Dünya Savaşı başlayınca Çanakkale Savaşı için kurulan birleşik donanmaya katıldı. 27 Mayıs 1915 tarihinde bir Alman U-Boot tarafından torpillenerek batırıldı.

Milo Wreck
Anzak koyunda 5m derinlikteki Gemiden günümüze sadece alt karinası kalmıştır. Eğitim dalışları için çok uygundur

Bebek Kayalıkları
Tecrubeli bir dalıcı için mutlaka dalınması gereken Saroz körfezinin başladığı noktadaki çok çeşitli canlının bulunduğu bu kayalıklar adeta dalış cennetidir.

Batık Dalışı, wreck dive, uzmanlık eğitimleri!
bottom of page